Veličanstvena Osaka traži djevojačku titulu u Indian Wellsu

Osakakropirano

Prvakinja Mastersa u Indian Wells -u Naomi Osaka

Naomi Osaka postigla je izravnu pobjedu nad Dariom Kasatkinom, osvojivši svoju djevojačku titulu na turniru Indian Wells Masters u nedjelju.

Osaka je svladala prvu teniserku svijeta Simonu Halep kako bi uspostavila nevjerojatan obračun s Kasatkinom, a neviđena japanska senzacija okončala je tjedan iz snova pobjedom 6-3 6-2.

Kasatkina je pobijedila Caroline Wozniacki, Angelique Kerber i Venus Williams došavši do najvećeg finala u svojoj karijeri, ali nije uspjela u bitci 20-godišnjaka.

Osaka bez sjemena pokazala je zrelost izvan svojih godina, postavši najmlađa žena koja je osvojila titulu od Ane Ivanović prije deset godina.

Obojica igrača izgledala su nervozno na početku najvećeg meča u karijeri, traljave greške dovele su do prekida u prve dvije utakmice.

Ubrzo su izgledali sigurnije, ali 20. nosilac pružio je Osaki priliku da posluži za otvaranje seta lošom uslužnom igrom, koju je njezin protivnik osvojio s hrabrim pobjednikom bekenda.

Osaka je iskoristila svoju priliku, još jedan snažan bekhend koji je za 39 minuta za sunčanog dana u Kaliforniji zapečatio uvodni set.

Kasatkina je platila cijenu zbog toga što je bila previše probna na početku drugog, Osaka u misiji jer se probila na klinički način i držala vodstvo 2-0.

Svjetski broj 19 pritisnuo je šaku nakon što je zadržao kako bi smanjio zaostatak na 2-1 asom, ali Osaka je bila dvostruki prekid ljubaznošću žestokog pobjednika forhenda.

Osaka nije dopustila Kasatkini miris povratka, izgubivši samo četiri poena na servis u drugom setu i odbijajući se volejem osvojila naslov.

Popularne Pitanja

Kako napraviti raketu od papira. 3 ... 2 ... 1 ... Blastoff! Ova raketa od papira temelji se na stvarnim NASA-inim nacrtima i stvarno će letjeti. S nekoliko jednostavnih materijala i malo ručnog rada, moći ćete eksplodirati u beskonačnost i dalje ni za koga ...

Kvitova vodi izjednačeno 4-1, ali Barty je izašao kao pobjednik u njihovom posljednjem susretu.