5 najupečatljivijih susreta gušenja u ženskom tenisu

Ženski teniski nastupi mnoštvo su kontradikcija. Dok s jedne strane imamo čudesne prikaze tenisačke oštrine koji su puni samopouzdanja i sigurnosti, s druge strane imamo i nastupe u kojima je pobjeda oteta s ruba poraza. Iako ne uvijek zato što se igračica na rubu poraza oporavila od njezina pada, kako bi povratila zamah i prevladala propuste.

Iako ovi mečevi donose uzbudljiv završetak, intenzitet se nikada ne smanjuje, već se preusmjerava na drugu stranu u najkritičnijem trenutku, teško je apsorbirati stradanje gubitničkog protivnika. Nikada nije lako zaboraviti da ste igrali dobro sinkroniziranu igru, da biste je na kraju izgubili. Ipak, mnogi od ovih ‘Gušenja’, kako ih se naziva, nastavili su svoj gubitak čvrsto ostaviti iza sebe. Neki su čak osvojili turnir gdje su se morali suočiti s takvim demoralizirajućim ishodom, prikladnom osvetom na svoju raniju tjeskobu. Evo prepričavanja pet tako opipljivo mučnih podudaranja:

5. Mary Jo Fernandez def. Gabriela Sabatini, 1993. Otvoreno prvenstvo Francuske, četvrtfinale

Gabriela sabatini

Gabriela Sabatini, argentinska zlatna djevojka, imala je donekle neslavan ugled; to da ste gušenje. Gledajući njezin nastup protiv Amerikanke Mary Jo Fernandez u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Francuske 1993., može se shvatiti zašto. Služivši za utakmicu na 6-1, 5-1, Sabatini je iznenađujuće-ili ne tako iznenađujuće-izgubio meč sa 6-1, 5-7, 8-10 nakon tri i pol sata napornog napora od strane Amerikanaca.

Fernandez je na kraju zabilježila svoj prvi i jedini posljednji nastup na French Openu, poklonivši se Steffi Graf u još jednoj teško borbenoj trojki.

4. Steffi Graf def. Martina Hingis, finale Otvorenog prvenstva Francuske 1999

Martina Hingis

Hingisin gubitak u ovom meču zaslužan je samo za njezinu aroganciju. Iako je već imao set i prekid u drugom setu, švicarski svijet nema. 1 pokazao nepotreban i neželjen bezobrazluk prema dužnosnicima utakmice. Njezina melodrama razdražila je sve, čak i općenito neobuzdanog Grafa, što je potaknulo već naklonjenu grafu gomilu da još glasnije vrisne protiv Švicaraca. Kako je meč odmicao, Hingisina koncentracija počela se kolebati, što je utjecalo na njezinu igru. Graf je ostala pribrana, prikupila svoju posljednju titulu Otvorenog prvenstva Francuske, a time i posljednju Grand Slam titulu.

Hingisina pobjeda na French Openu ipak je nestala jer nikad više nije uspjela doći do finala na Roland Garrosu.

3. Serena Williams def. Lindsay Davenport, finale Australian Opena 2005. godine

Australian Open 2005 - žene

Kad netko igra protiv Serene Williams, nema niti jednog trenutka u kojem protivnica ne može očekivati ​​da će Amerikanka okrenuti meč u svoju korist. Lindsay Davenport prilično se dobro držala, uzevši prvi set sa 6-2. No, kad je došlo do prekida vremena u drugom i trećem setu, nije se mogla suočiti s napadom Serene-koliko je bila ozlijeđena Serena-i predala meč s razočaravajućim rezultatom 0-6 u trećem setu.

Ključ Sereninog uspjeha bila je metodička dekonstrukcija Davenportove igre bez dopuštanja da iskoristi svoje ranjivosti u fitnesu.

2. Serena Williams def. Kim Clijsters, polufinale Australian Opena 2003. godine

2003 Australian Open - žene

Postoje uzbudljive utakmice i utakmice koje nerviraju živce. Ovo podudaranje doista potpada pod potonju specifikaciju. Licitirajući za plasman u svoje prvo finale Australian Opena, Kim Clijsters i Serena Williams bile su po jedan set po komadu, a Clijsters je vodila s brejkom u trećem setu. Vidljivo otežano kretanje zbog žuljeva stopala, Serena je na kraju zaostala za Belgijankom u setu 1-5. Ali tada se sve promijenilo. Ili bolje rečeno, Amerikanac je to promijenio. Kim Clijsters nije uspjela pretvoriti dvije ključne meč lopte na Serenin servis, dopustivši Amerikanki da dva puta brejka i posljedično izjednači set na 5 gemova po komadu. Dvije utakmice kasnije, Serena je učinila ono što bi se inače smatralo nemogućim.

Rezultat je glasio 4-6, 6-3, 7-5 u korist Williams, koja je potom zaključila svoj spektakularan nastup u finalu pobijedivši sestru Venus za osvajanje svoje pete Grand Slam titule i prve od svojih pet australskih Otvoreni naslovi singlova.

1. Steffi Graf def. Jana Novotna, finale Wimbledona 1993. godine

WIMBLEDON NOVOTNA

Smatra se klasikom svih vremena, finale Wimbledona 1993. bilo je nezaboravno iz različitih razloga. No, uglavnom se pamtilo po načinu na koji je Graf pronašla svoj put natrag u meč, osvojivši svoju petu titulu pojedinačno u Wimbledonu. Nakon što je izgubila prvi set u tie-breaku, Novotna je u drugom setu osigurala uvjerljivu pobjedu od 6-1 te je u trećem setu udobno vodila 4-1. I tada je izgubila pribranost. Njezin servis naizgled ju je iznevjerio, a nakon toga nije uspjela osvojiti niti jedan gem, dopuštajući Grafu da završi meč u 10.thigra.

Četiri godine kasnije, njezina djevojačka Grand Slam pobjeda nije mogla biti slađa za Novotnu jer je konačno upisala svoje ime u srebrni pribor u Wimbledonu, pobijedivši Francuskinju Nathalie Tauziat na relativno smiren način, u svom nastupu u trećem finalu na Wimbledonu.

Popularne Pitanja

Kako izmjeriti tekućine bez mjerne čaše. Mjerne čaše općenito se smatraju osnovnim predmetima u smočnici. Posebno su korisni za mjerenje volumena tekućina. Srećom, ako se nađete u situaciji ...

Zverev daje Raonicu lekciju u Rimu kako bi došao do polufinala

Par najboljih 5 izbora se sukobljavaju kada se Rocketsi u subotu igraju protiv Cavs -a u Ljetnoj ligi. Evo nekoliko načina za gledanje utakmice uživo na mreži.

5 najljućih tenisača i njihovi najljući trenuci na terenu.

Svaki put kad igrate golf, znoj i prljavština u vašim rukama mogu se stegnuti. Čak i ako nosite rukavice, znoj se može provlačiti kroz tkaninu i učiniti vašu ručku prljavom i mokrom. Iz tih je razloga općenito dobro ...