Garbine Muguruza plasira se u svoje prvo finale Wimbledona; pobjeđuje Agnieszku Radwansku u tri seta

Garbine Muguruza rukuje se s Agnieszkom Radwanskom nakon pobjede u četvrtak

Garbine Muguruza iz Španjolske zauzela je mjesto u svom djevojačkom finalu Wimbledona nakon što je u polufinalu na Centralnom terenu u četvrtak pobijedila Poljakinju Agnieszku Radwansku sa 6-2 3-6 6-3.

U uvodnom setu Muguraza je rano slomila svog poljskog protivnika, a zatim na tome nadogradila, poveću 4-1. Iako je počinila veći broj neiznuđenih pogrešaka u odnosu na Radwansku, uspjela je zadržati tu prednost i uzeti prvi set 6-2.

Drugi set slijedio je sličnu priču jer je Muguruza nastavila održavati pritisak na svog poljskog protivnika dovodeći rano u vodstvo od 3-1. No, Radwanska se sjajno vratila u natjecanje, osvojivši sljedećih pet gemova ravno kako bi uzela drugi set sa 6-3 i vratila meč u jednake uvjete.

U trećem i posljednjem setu, Radwanska je slomila protivnicu u prvom gemu prije Muguruze, prvo je osvojila dva gema ravno za 2-1 gore, a zatim dodatno izgradila to vodstvo za 3-2 gore.

Španjolka je tada napravila prvi veliki korak prema svom prvom finalu Wimbledona, slomio je Radwansku u šestoj utakmici za 4-2 i potom pobijedio u sljedećoj utakmici za 5-2 gore. Iako je Radwanska pokušala rastegnuti meč, Muguruza je na kraju zapečatio set 6-3 i prvi put rezervirao mjesto u finalu Wimbledona.