Wimbledon 2017: Rafael Nadal služi masterclass za ulazak u četvrtu rundu

Wimbledon 2017. - Peti dan - All England Lawn Tennis and Croquet Club: News Photo

Nadalova vlastita forma nastavila se s osvajanjem izravnih setova

Dvostruki prvak Rafael Nadal spriječio je kasni otpor 30thnositelj Karen Khachanov iz Rusije za pobjedu 6-1, 6-4, 7-6 (3) u trećem kolu prvenstva Wimbledona 2017. u petak. Ovo je prvi put od 2014. da se četvrti nosilac plasirao u četvrto kolo prestižnog Slam na travnjaku.

Rafa je završio s nevjerojatnim 41 pobjednikom protiv samo 19 neiznuđenih grešaka.

Španjolac je sada osvojio svojih posljednjih 28 setova zaredom, osvojivši svojih 10thNaslov Otvorenog prvenstva Francuske prošlog mjeseca bez ispuštanja seta. Zatim se suočava s velikim poslužiteljem Gillesom Mullerom iz Luksemburga, koji je nosilac 16th.

Apsolutna dominacija Nadala u otvaranju

U dugo očekivanom natjecanju između majstora i šegrta, iskustvo se isticalo kilometrima, osobito u otvaranju. Mladi Khachanov, koji ima svega 21 godinu, smatra se jednim od najsjajnijih izlazaka na ATP turneji. Brzo je napredovao uoči Wimbledon Championshipsa s polufinalnim nastupom na Gerry Weber Open.

Svjetski br. 34 iznio je svoju napadačku igru ​​od samog početka tako što je uzeo loptu ranije, ali izvršenje je bilo strašno. Uvijek iznova nadmašujući, dopuštao je dvostrukom prvaku da se uzdigne s povjerenjem.

Dugi mečevi koje je igrao na putu do trećeg kola koji su uključivali devet setova možda su mu oduzeli neki intenzitet. Nasuprot tome, drugi svjetski Nadal bio je zec s energijom, spreman navaliti na svaku minutu koju je dobio.

Obrana od Španjolca bila je vrhunske kvalitete, pa je nemilosrdno natjerao Rusa na posrtanje.

Gledajući svako malo zastrašujućeg Nadala koji je dominirao na French Openu, južnjaka je poletjela na 4: 0, pa je Rus izgledao vrlo pješački. Nadal je konačno trepnuo u petom gemu, dajući zvijezdi u usponu servisni odmor.

No to je samo odgodilo neizbježno jer je razuzdani Nadal u džep ubacio džep, 6-1.

Khachanov je ipak uspio u određenoj mjeri ispolirati svoj nastup u drugom setu. Španjolac, međutim, nikada nije odustao od svoje agresivne obrane. Razlika između njih bila je evidentna u trećem gemu gdje je Khachanov predao ključni break nakon maratonskog servis gema.

To je bilo sve što je 15-strukom pobjedniku Majora bilo potrebno da stane jednom nogom u četvrtu rundu.

Nadal se nije susreo niti s jednom break točkom u cijelom setu. Smiren i staložen, kao i uvijek, drugi svjetski igrač igrao je s potpunim odustajanjem od krstarenja na 6-4.

Jedino područje u kojem je peterostruki finalist izgledao otrcano u inače impresivnom drugom setu bila je stopa konverzije točke prekida koja je iznosila slabih 13%.

Khachanov rasipa postavljenu točku u trećoj

TENIS-GBR-WIMBLEDON: Vijest Fotografija

Khachanov je u trećem setu propustio set loptu za izlazak iz turnira

Uslijedio je daleko konkurentniji treći set u kojem je Khachanov ostao prsti do pete sa svojim slavnim protivnikom. Prvo je odbio Španjolcu rani prekid, a zatim je proizveo žestoko udaranje kako bi sebi zaradio priliku da se uključi u Nadalove servisne igre.

Koliko god je dubinom svojih hitaca opčinio publiku središnjeg terena, njegova nemogućnost da izvede udarac čekićem na prekidnoj točki zajedno s lošim pozivom na liniji nije mu učinila uslugu. Set je nastavio s servisom do 5-5 nakon čega mu je uporni napor Khachanova dao još jednu priliku da se ispravi.

Gurajući Nadala na bekhend krilo dosljedno teškim udarcima, imao je priliku zgrabiti set. Nekadašnji svjetski broj 1 sve mu je nade uništio brzinom munje i bezobraznim udarcem na zadanoj točki.

To je zasigurno uzdrmalo mladića i set je krenuo u tie-break.

Khachanov je prvi zatreptao greškom u forhendu, a Nadal je povisio na 3-2. 15-kratni veliki prvak iskoristio je svoju hrpu bekhenda za pobjedu u 2 sata i 14 minuta dok je Khachanov opet pogriješio.

Popularne Pitanja

Naomi Osaka i Kei Nishikori jedna su od brojnih teniskih zvijezda koje su se pojavile u nedavnoj video poruci govoreći protiv netolerancije i mržnje s kojima se suočavaju azijske zajednice u Sjedinjenim Državama

Air Force i San Jose State otvaraju svoju nogometnu sezonu 2020. utakmicom u subotu navečer. Evo kako besplatno gledati stream igre uživo.

Organizatori Brazil Opena priznaju probleme

Sokoli se u nedjelju u tjednu 1 NFL akcije bore protiv Vikinga. Evo kako gledati prijenos uživo uživo bez kabela.

Francuska teniska zvijezda Gael Monifls angažirala je Guntera Bresnika, bivšeg trenera prvaka US Opena Dominica Thiema. Monfils je također doveo Richarda Ruckelshausena kao dio svog novog trenerskog tima.