Učvršćenje : (2) Rafael Nadal protiv Cameron Norrie

Mjesto održavanja : Melbourne, Australija

Površinski : Vanjski tvrdi sud

Novčana nagrada: 80 milijuna aud

Prijenos uživo : SAD - ESPN / Tennis Channel | Indija - Sony Six

Pregled Rafaela Nadala protiv Cameron Norrie

Drugi nositelj Rafael Nadal odlično je započeo Australian Open 2021. godine. Španjolac je osvojio oba svoja meča u uzastopnim setovima, dok je ukupno samo jednom priznao svoj servis.

U prvom kolu pobijedio je Srbina Lasla Dere rezultatom 6-3, 6-4, 6-1, prije nego što je u drugom ostvario kliničku izvedbu protiv kvalifikanta Michaela Mmoha. Nadal je u četvrtak oborio Amerikanca sa 6-1, 6-4, 6-2 ne ispuštajući niti jednu break loptu.

Ovaj 34-godišnjak, koji nije osvojio Australian Open od naslova 2009. godine, ove godine cilja na dvostruki Grand Slam u karijeri.

odbojka u tenisu

Cameron Norrie, trećeplasirana Britanka u ATP ljestvica , već je postigao najbolji rezultat svoje dosadašnje karijere na Australian Openu.

Norrie je do ove godine prošao prvo kolo u Melbourneu, ali je sada stigao do posljednjih 32. Ovo mu je drugi nastup u trećem kolu u posljednja tri Slama.

Ovaj 25-godišnjak imao je dva teška meča na Australian Openu 2021. godine, oba su se protezala do četiri seta. U svom otvaranju turnira Norrie je pobijedio sunarodnjaka Dana Evansa rezultatom 6-4, 4-6, 6-4, 7-5.

Norrie je tada došao do kvalifikatora Romana Safiullina, koji je izvršio trenutni pritisak na njega preuzimanjem prvog seta. Međutim, Britanac se borio za pobjedu 3-6, 7-5, 6-3, 7-6 (3).

Rafael Nadal protiv Cameron Norrie glava uz glavu

Rafael Nadal i Cameron Norrie nikada se prije nisu susreli na turneji. U ovu utakmicu idu s izjednačenim rezultatom 0-0.

Rafael Nadal protiv Cameron Norrie predviđanje

Cameron Norrie već je postigla svoj najbolji rezultat na Australian Openu

Ono što Rafaela Nadala čini jednim od najboljih igrača u povijesti igre je njegov snažan udarni udar, zajedno s njegovom neumoljivošću na terenu. Španjolac daje sve od sebe za svaki bod i hvali se jednim od najboljih, ako ne i najboljih, forhenda na turneji.

kako igram tenis

Nadal trenutno izgleda gladan kao i uvijek, a bit će odlučan dodati svoj zajednički rekord od 20 Slamova.

Cam Norrie i sam ima jaku osnovnu igru, s čvrstim udarcima s oba krila. Britanac svojim utakmicama pristupa i sa stavom nikad ne reci, slično svom protivniku u subotu.

Budući da se dvojac nikada prije nije upoznao, ovo obećava zanimljivu kravatu. Nadal bi mogao izgubiti svoj prvi set na turniru, no vjerojatno će na kraju proći kroz cilj.

Predviđanje : Rafael Nadal pobijedio je u četiri seta.

Popularne Pitanja

Dvadesetostruki veliki pobjednik Roger Federer može se vidjeti kako hvali Esther Vergeer u počasti koju je ITF objavio na društvenim mrežama. Vergeer je osvojio 328 naslova u pojedinačnoj konkurenciji i u parovima te je proveo ukupno 668 tjedana kao svjetski broj 1.

Zapamćeni trenuci Wimbledona: Agassi protiv Ivaniševića, 1992

Osvrćući se na 10 najvažnijih Nadalovih rekorda u razdoblju 2010.-2019.

Li Na i njezin suprug Jiang Shan sa djevojčicom Alisom Peking, 3. lipnja (IANS) Kineska dvostruka osvajačica Grand Slam turnira Li Na rodila je gi.

Promjena u Nadalovom načinu igre uoči Australian Opena 2k19.

Rezultati 3. dana na Monte Carlo Masters turniru.