Roger Federer vs Rafael Nadal: 3 najbolja susreta

Australian Open 2017. - 14. dan

Rafael Nadal i Roger Federer

Roger Federer i Rafael Nadal trenutno su dva najbolja igrača na ATP ljestvici i najveći su tenisači do sada. Federer ima 20 velikih titula, dok Nadal ima 17 i obojica vode na listi najvećih muških titula svih vremena. Što se tiče međusobnog suočavanja, odigrali su 38 međusobnih utakmica na šljaci, travi kao i na tvrdim terenima.

Suparništvo Federer-Nadal jedno je od najpoznatijih poslova u svim sportovima. Poput Ind-Paka ili Aus-Eng-a u kriketu, El-Classica nogometa, rivalstvo Federer-Nadal vidjelo je sve. Od 38 prigoda, Federer je osvojio 15, a Nadal 23.

Kad je riječ o Grand-slamovima, Nadal vodi sa 9-3. Obojica su se prvi put suočili 2004. godine i od tada se svako suočavanje pokazalo kao izjednačavanje.

Evo tri najbolja međusobna susreta.

#3 Finale, NASDAQ Open-100, Miami, 2005

Federer i Nadal u finalu otvaranja Miamija, 2005.

Federer i Nadal u finalu Miami Opena, 2005.

Federer i Nadal su se drugi put u karijeri suočili u finalu NASDAQ-100 Open u Miamiju. Tvrdi sud bio je spreman za očaravajući susret. Tijekom prvog susreta Španjolac je pobijedio Švicarce rezultatom 6-3,6-3.

Bilo je to vrijeme da se Federer u finalu osveti godinu dana. Kugle su letjele i eksplodirale s oba kraja. Prva dva seta Nadal je dobio sveobuhvatno 6-2, 7-6. Bio je u trećem setu tie-breaka, samo dva boda dijeli od naslova.

No, Federer nije bio ništa manje, jako se snažno odbio s četiri uzastopna poena da prisili četvrti set. Federer je osvojio treći set rezultatom 7-6 (5).

Zatim je u posljednja dva seta Roger nasrnuo na Španjolca. Lako je osvojio četvrti set 6-3, a zatim 6-1. Dominirao je Nadalom s kasnim herojima za osvajanje naslova, vraćajući se iz dva seta niže. Svakako, ova utakmica jasno je pokazala da će ovaj dvojac u narednoj budućnosti imati neke fantastične igre.

Evo vrhunaca te utakmice:

Popularne Pitanja

Novak Đoković stigao je u Japan na Olimpijske igre u Tokiju 2020. i izgleda samouvjereno kao i uvijek.

Žensko državno prvenstvo u odbojci D1 na redu je u subotu, dok se Stanford bori za titulu s Nebraskom. Evo kako igru ​​gledati na internetu.

French Open pozvao je na reviziju sigurnosti suda nakon ozljede Goffina

Rocketsi i Clippersi sastaju se na utakmici predsezone na Havajima u četvrtak navečer. Evo kako uživo gledati utakmicu bez kabela.

Kako vezati cipele za bojenje. Bojanje kravata zabavan je način pretvaranja običnih, bijelih platnenih tenisica! Sve što trebate je pribor za bojenje, voda i kist. Cipele možete obojiti u svoje omiljene nijanse ili možete stvoriti sezonsku tenisicu. Jednostavno...

'Hip Hop Uncovered' nova dokumentarna serija od šest dijelova, premijerno prikazana u petak navečer. Evo kako ga možete gledati na internetu ako nemate kabel.